Uncategorized

Denizli Petek Temizliği

PETEK TEMIZLEME NEDEN GEREKLIDIR?

Petek temizleme, öncelikle sağlıklı ve huzurlu bir ev hayatı için gereklidir. Nasıl ki, gözümüzde, kulağımızda veya herhangi bir uzvumuzda bir bozukluk olduğunda problem yaşarsak, petekler de kış aylarında evin her şeyidir. Çünkü peteklerin ısınmadığı bir ortamda, yeterli ısı artışı sağlanamaz ve özellikle evdeki çocuklar olmak üzere grip, nezle, bronşit gibi hastalıklar sıklıkla görülür. Ayrıca ev yeteri kadar ısınmadığı için ve petek temizleme de yapılmadıysa evinizde rutubet oluşabilir. Rutubet de evinizin hijyeni açısından en büyük düşmandır. Bunların üstesinden gelmenin tek yolu peteklerin %100 performansla çalışmasıdır. Tesisat sektöründe petek temizliği konusunda uzman, işini en iyi şekilde becerebilen firmalarla çalışmak, bu performansa erişmek için en kolay yoldur. Petek temizleme gerçekleştikten sonra aradaki farklar bazen yüzde 50’ye kadar çıkmaktadır. Önceden ödediği faturaların yarısını ödeyenler, üstelik daha iyi ısındığını söyleyen aileler çoktur. Eski ve yeni yöntem Petek Temizliği 

PETEK TEMIZLIĞI NASIL YAPILIR

Teknolojik Petek Temizliği Yeni teknolojilerle yapılan petek temizliği işlemleri sayesinde ayrıca eviniz de harabeye dönmeyecek. Çünkü eski yöntemlerle tüm petekler teker teker sökülerek bu işlemler yapılırdı.Ancak artık yeni kullanılan yöntemler ve kullanılan solüsyonlarla beraber, petek temizliği hiç ummadığınız kadar kolay halledilecek. Ancak sadece kolaylık değil aynı zamanda bu tam bir çözüm ve temizlik demek. Çünkü bütün peteklerin ve boruların içeriğine işlemiş kirleri ve yabancı maddeleri temizleyen bu çözüm sayesinde doğalgaz tesisatınız ilk günkü kadar iyi çalışacak. Unutulmaması gereken en önemli ayrıntı ise; garanti verebilen ve güvenilir firmalara petek temizliği yaptırılması. Çünkü işinde uzman olan, işini iyi bilen firmalar bu işi çok kolay bir şekilde hallederler. 

PETEK TEMIZLIĞI IŞLEMININ GEREKTIĞINI NASIL ANLARSINIZ? 

Eğer eviniz çok ısınmamasına rağmen, doğalgaz faturalarınız oldukça yüksek geliyorsa bu örneğin ilk göstergedir. Bunun yanında, ne kadar kombiyi açarsanız açın eviniz ısınmıyorsa bu da bir başka göstergedir Bazen bir veya daha fazla petekte de sorun çıkabilir. Örneğin bir odanız ısınmadığı halde diğer odalar, salon, banyo, mutfak iyi ısınıyordur. Bu gibi durumların petek temizliğini gerektiren durumlardır. Bunların çözümü ise garanti verebilen profesyonel bir tesisat firmasından petek temizliği hizmeti almaktan geçiyor. Profesyonel firmaya yaptırdığınız petek temizliği işleminden sonra ise huzurla hayatınıza devam edebilir, soğuk kış günlerinde sıcak evinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Petek Temizliği Önemi ve Faydaları
Petek temizliği hem bütçeniz ve en önemlisi de kombinizin sağlıklı çalışması için önemlidir.
Petek temizleme ile peteklerinizin ömrünü uzatırsınız
Petek temizleme ile kombinizin ömrünü uzatırsınız
Petek temizleme ile kombinizin arızalanma olasılığı azalır
Petek temizleme ile daha az yakıt ile daha çok ısı elde edersiniz
Petek temizleme ile ortalama yılda %20 ila %30 arasında tasarruf elde edersiniz.

Petekler Neden Kirlenir?

  • Peteklerin içinde dolaşan su ısındıkça suyun dolaştığı yüzeylerde çamur, kireç , tortu, su taşı ve çamur oluşur
  • Zamanla oluşan bu kirlilikler ısı dolaşımını engeller
  • Radyatör vanalarının iç çaplarının daralmasına sebep olur
  • Radyatörlerin alt kısımları ısınmamaya başlar
  • Kombinin ısısını yükselttiğiniz halde yinede ısınamazsınız
  • Isınmak için daha çok yakmaya , yakıt içinde daha çok ödeme yapmaya başlarsınız

Petek temizliği özel makineler ve kalorifer sistemleri için özel üretilmiş kimyasallarla yapılmalıdır.
Özel makine yardımıyla kimyasallar tesisatın ve peteklerin içerisindeki kalıntıları (kireç, tortu, çamur, su taşı vb.) yüzeyden çözündürerek sistemden dışarı atar. Yapılacak bu işlemler sayesinde tesisatınız ilk günkü verimine ulaşır, kalorifer tesisatınız ve kombinizin de ömrünü uzar. Ayrıca ısınmak için daha az ücret ödersiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı